Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
5 Oct 19 12:00PM Melbourne Hellenic 1   def by   CHAG 1 J.L Murphy Reserve (Aanenson Oval) Final result entered, no confirmation
5 Oct 19 12:00PM Cluden 1   def by   Kingston Heath 1 William Street Reserve Final result entered and confirmed
5 Oct 19 12:00PM Washington Park 1   def   Omega 1 Packer Park Final result entered, no confirmation
5 Oct 19 12:00PM Moorabbin West 1   def   Carnegie South 1 Widdop Crescent Reserve Final result entered, no confirmation
Round 2
12 Oct 19 1:00PM Carnegie South 1   def by   CHAG 1 Lord Reserve (Lord Reserve #2 - Synthetic (East)) Final result entered, no confirmation
12 Oct 19 1:00PM Cluden 1   def by   Washington Park 1 William Street Reserve Final result entered, no confirmation
12 Oct 19 1:00PM Kingston Heath 1   tied   Omega 1 Southern Road Reserve Final result entered and confirmed
12 Oct 19 1:00PM Moorabbin West 1   def   Melbourne Hellenic 1 Widdop Crescent Reserve Final result entered and confirmed
Round 3
19 Oct 19 1:00PM, 26 Oct 19 1:00PM Carnegie South 1   v   Omega 1 Lord Reserve (Lord Reserve #2 - Synthetic (East))  
19 Oct 19 1:00PM, 26 Oct 19 1:00PM Cluden 1   v   Melbourne Hellenic 1 William Street Reserve  
19 Oct 19 1:00PM, 26 Oct 19 1:00PM Kingston Heath 1   v   CHAG 1 Southern Road Reserve  
19 Oct 19 1:00PM, 26 Oct 19 1:00PM Moorabbin West 1   v   Washington Park 1 Widdop Crescent Reserve  
Round 4
2 Nov 19 1:00PM Melbourne Hellenic 1   v   Kingston Heath 1 Peanut Farm Reserve  
2 Nov 19 1:00PM Omega 1   v   Moorabbin West 1 GR Bricker Reserve  
2 Nov 19 1:00PM Washington Park 1   v   Carnegie South 1 Packer Park  
2 Nov 19 1:00PM CHAG 1   v   Cluden 1 Beazley Reserve  
Round 5
9 Nov 19 1:00PM Melbourne Hellenic 1   v   Cluden 1 Peanut Farm Reserve  
9 Nov 19 1:00PM Omega 1   v   Carnegie South 1 GR Bricker Reserve  
9 Nov 19 1:00PM Washington Park 1   v   Moorabbin West 1 Packer Park  
9 Nov 19 1:00PM CHAG 1   v   Kingston Heath 1 Beazley Reserve  
Round 6
16 Nov 19 1:00PM, 23 Nov 19 1:00PM Melbourne Hellenic 1   v   Washington Park 1 Peanut Farm Reserve  
16 Nov 19 1:00PM, 23 Nov 19 1:00PM Cluden 1   v   Moorabbin West 1 William Street Reserve  
16 Nov 19 1:00PM, 23 Nov 19 1:00PM Kingston Heath 1   v   Carnegie South 1 Southern Road Reserve  
16 Nov 19 1:00PM, 23 Nov 19 1:00PM CHAG 1   v   Omega 1 Beazley Reserve  
Round 7
30 Nov 19 1:00PM, 7 Dec 19 1:00PM Carnegie South 1   v   Cluden 1 Lord Reserve (Lord Reserve #2 - Synthetic (East))  
30 Nov 19 1:00PM, 7 Dec 19 1:00PM Omega 1   v   Melbourne Hellenic 1 GR Bricker Reserve  
30 Nov 19 1:00PM, 7 Dec 19 1:00PM Washington Park 1   v   CHAG 1 Packer Park  
30 Nov 19 1:00PM, 7 Dec 19 1:00PM Moorabbin West 1   v   Kingston Heath 1 Widdop Crescent Reserve  
Round 8
14 Dec 19 1:00PM, 21 Dec 19 1:00PM Carnegie South 1   v   Moorabbin West 1 Lord Reserve (Lord Reserve #2 - Synthetic (East))  
14 Dec 19 1:00PM, 21 Dec 19 1:00PM Omega 1   v   Washington Park 1 GR Bricker Reserve  
14 Dec 19 1:00PM, 21 Dec 19 1:00PM Kingston Heath 1   v   Cluden 1 Southern Road Reserve  
14 Dec 19 1:00PM, 21 Dec 19 1:00PM CHAG 1   v   Melbourne Hellenic 1 Beazley Reserve  
Round 9
11 Jan 20 1:00PM Melbourne Hellenic 1   v   Carnegie South 1 Peanut Farm Reserve  
11 Jan 20 1:00PM Cluden 1   v   Omega 1 William Street Reserve  
11 Jan 20 1:00PM Kingston Heath 1   v   Washington Park 1 Southern Road Reserve  
11 Jan 20 1:00PM CHAG 1   v   Moorabbin West 1 Beazley Reserve  
Round 10
18 Jan 20 1:00PM Melbourne Hellenic 1   v   Omega 1 Peanut Farm Reserve  
18 Jan 20 1:00PM Cluden 1   v   Carnegie South 1 William Street Reserve  
18 Jan 20 1:00PM Kingston Heath 1   v   Moorabbin West 1 Southern Road Reserve  
18 Jan 20 1:00PM CHAG 1   v   Washington Park 1 Beazley Reserve  
Round 11
19 Jan 20 1:00PM Carnegie South 1   v   Kingston Heath 1 Lord Reserve (Lord Reserve #2 - Synthetic (East))  
19 Jan 20 1:00PM Omega 1   v   CHAG 1 GR Bricker Reserve  
19 Jan 20 1:00PM Washington Park 1   v   Melbourne Hellenic 1 Packer Park  
19 Jan 20 1:00PM Moorabbin West 1   v   Cluden 1 Widdop Crescent Reserve  
Round 12
25 Jan 20 1:00PM, 1 Feb 20 1:00PM Carnegie South 1   v   Melbourne Hellenic 1 Lord Reserve (Lord Reserve #2 - Synthetic (East))  
25 Jan 20 1:00PM, 1 Feb 20 1:00PM Omega 1   v   Cluden 1 GR Bricker Reserve  
25 Jan 20 1:00PM, 1 Feb 20 1:00PM Washington Park 1   v   Kingston Heath 1 Packer Park  
25 Jan 20 1:00PM, 1 Feb 20 1:00PM Moorabbin West 1   v   CHAG 1 Widdop Crescent Reserve  
Round 13
8 Feb 20 1:00PM, 15 Feb 20 1:00PM Melbourne Hellenic 1   v   Moorabbin West 1 Peanut Farm Reserve  
8 Feb 20 1:00PM, 15 Feb 20 1:00PM Omega 1   v   Kingston Heath 1 GR Bricker Reserve  
8 Feb 20 1:00PM, 15 Feb 20 1:00PM Washington Park 1   v   Cluden 1 Packer Park  
8 Feb 20 1:00PM, 15 Feb 20 1:00PM CHAG 1   v   Carnegie South 1 Beazley Reserve  
Round 14
22 Feb 20 1:00PM, 29 Feb 20 1:00PM Carnegie South 1   v   Washington Park 1 Lord Reserve (Lord Reserve #2 - Synthetic (East))  
22 Feb 20 1:00PM, 29 Feb 20 1:00PM Cluden 1   v   CHAG 1 William Street Reserve  
22 Feb 20 1:00PM, 29 Feb 20 1:00PM Kingston Heath 1   v   Melbourne Hellenic 1 Southern Road Reserve  
22 Feb 20 1:00PM, 29 Feb 20 1:00PM Moorabbin West 1   v   Omega 1 Widdop Crescent Reserve  
SEMI FINALS
7 Mar 20 1:00PM, 8 Mar 20 1:00PM TBD v TBD  
7 Mar 20 1:00PM, 8 Mar 20 1:00PM TBD v TBD  
PRELIMINARY FINALS
14 Mar 20 1:00PM, 15 Mar 20 1:00PM TBD v TBD  
FINAL
21 Mar 20 1:00PM, 22 Mar 20 1:00PM TBD v TBD  

Fixture Last updated: 3 Oct 19 9:24AM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.